Офіційний сайт Волинської обласної партійної організації "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"

«Батьківщина» зміцнює депутатську вертикаль

Опубліковано в Місцеві новини
/
15 Бер 2016
0

Більш як 60 обранців волинських громад, котрі представляють партію Юлії Тимошенко в обласній, міських та районних радах, узяли участь в обговоренні важливих проблем роботи представницьких органів – бюджетної та соціальної політики, аграрних та земельних питань, децентралізації та місцевого самоврядування, житлово-комунального господарства, тарифів та роботи ОСББ.

         Навчання депутатів Львівщини, Тернопілля та Волині відбулися у Львові. На прес-конференції «Бідність громадян вбиває державу» народні депутати України Сергій Соболєв та Вадим Івченко, а також екс-міністр із питань житлово-комунального комплексу уряду Юлії Тимошенко Олексій Кучеренко пояснили мету такого зібрання – об’єднати зусилля представників «Батьківщини» в радах усіх рівнів, аби домагатися ефективніших результатів задля розвитку держави.IMG_3697

         – Наша політична сила має альтернативний план розвитку країни – реформи податкової та митної політики, освіти, охорони здоров’я, аграрної галузі. Однак головна перепона для реальних змін – корупція, – наголосив заступник керівника фракції «Батьківщина» у ВР Сергій Соболєв. – Можна збирати мільярди гривень до бюджету, але доки вони розтікаються тіньовими схемами, економіка не працюватиме.

         Останній рік роботи уряду Яценюка – це катастрофа для країни, вважає парламентар. Після 17 березня Президент матиме право розпустити парламент, адже фактично коаліції у Верховній Раді не існує. Політичну кризу можна розв’язати трьома шляхами: через відставку нинішнього уряду і формування технократичного Кабміну, переформатування коаліції з п’яти демократичних фракцій, які й утворять новий уряд, або через дострокові вибори. ВО «Батьківщина» схиляється до другого варіанту, однак, за словами Сергія Соболєва, парламентарі хотіли б почути, що думають місцеві депутати про кожен із цих сценаріїв.

         На думку заступника голови Комітету ВР із питань аграрної політики та земельних відносин Вадима Івченка, продаж земель сільськогосподарського призначення тоді, коли діє мораторій, – це зрада інтересів українських громадян. Щоб скасувати його, потрібно три фактори: чітке законодавче поле, зростання економіки та досягнення європейських стандартів життя.

         Своїми міркуваннями поділився експерт Олексій Кучеренко, який вважає тупе підвищення тарифів псевдореформою житлово-комунальної сфери. Нового збільшення вартості природного газу населення не витримає. Тому місцеві депутати мають захищати інтереси споживачів, які залишилися наодинці з монополістами. В секційних заняттях також узяли участь експерт із соціальних питань Андрій Павловський та колишній заступник міністра фінансів Володимир Матвійчук.

         Керівник фракції «Батьківщина» в облраді Валентина Касарда переконана: такі навчання корисні для обранців громад, особливо для тих, хто вперше отримав повноваження у представницьких органах влади.

         – Нині виборці мають багато питань до влади, бо не бачать змін, на які покладали надії, – наголосила вона. – Тому маємо координувати свої дії, щоб ефективніше розв’язувати проблеми волинян.