Офіційний сайт Волинської обласної партійної організації "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"

Ю.Тимошенко: Нова Конституція має стати справжнім суспільним договором між державою та всіма громадянами України

Опубліковано в Всеукраїнські новини
/
23 Бер 2016
0

конституція

Сьогодні Україна потребує негайного укладення нового, справедливого суспільного договору, яким повинна стати нова Конституція, а громадянське суспільство має взяти на себе ключову роль у її розробці та прийнятті. Про це Юлія Тимошенко заявила на національному Форумі «Трансформація України», що відбувся у Києві.

«Основний Закон зразка 1996 року приймався не як суспільний договір, а як кулуарна домовленість між групами політиків, без залучення суспільних сил. Нова Конституція України – це те, з чого потрібно починати.  Бо умови для справжнього правосуддя, справжньої децентралізації, правил і умов ведення бізнесу закладені саме в Конституції», – зазначила Юлія Тимошенко.

Вона повідомила, що в парламенті вже зареєстрований законопроект про створення так званої Конституанти – всенародного тимчасового представницького органу для розробки і прийняття нової конституції. «І було б непогано сконцентрувати сили суспільства, щоб примусити парламент ухвалити цей закон і розпочати суспільний діалог щодо створення нової Конституції від громадянського суспільства», – вважає лідер «Батьківщини».